تعدادبازدید: 1,843,401
  

تاریخ: 91/05/01

مته های گردبر بوش

جهت انجام هر کاری از گردبر مخصوص آن استفاده کنيد.

شركت "بوش" يکی از معدود شرکت هايی است که کامل ترين طيف متعلقات ابزارهای برقی را به بازار عرضه می کند. اين شرکت از جمله برندهای پيشرو و موفق در بازار مته های گردبر است که به جرات می توان گفت برای هر کاربردی، مته گردبر مخصوص آن را طراحی و به بازار عرضه کرده است. در گروه گردبرهای بوش نام محصولات و رنگ های متفاوت آن ها به مشتريان کمک می کند تا بتوانند گردبر مناسب برای هر ماده ای را انتخاب نمايند.

از مته های گردبر بوش می توان به مته گردبر چوب (Hole Cutters)، گردبر فلز – استيل (HSS Bi-Metal)، گردبر اقتصادی فلز  (Eco-Line Bi-Metal)، گردبر بتن Core Cutters، گردبر فنردار (Sheet Metal Hole Saw) و محصول جديد بوش يعنی گردبر چند منظوره (Multi Construction Hole Saw) اشاره کرد.

در اين نوشتار به کاربرد گردبرهای مختلف اشاره كرده و در مورد گردبرهای چندمنظوره که محصولات جديدتری از اين شركت هستند، به تفصيل خواهيم پرداخت.

گردبر چوب

گردبرهای چوب (شکل 1) جهت گردبری در چوب نرم و سخت، نئوپان، MDF و پلاستيک استفاده می شوند. اين گردبرها جهت لوله کشي، نصب کليد و پريز و غيره کاربرد دارند.

 

گردبر فلز – استيل، اقتصادی فلز

گردبرهای فلز استيل همانطور که از نام شان پيداست جهت گردبری در فلزات و بخصوص استيل ساخته شده اند که اين كارايي به دليل وجود 8% آلياژ کبالت در مواد تشکيل دهنده آن هاست. اين ماده منجر به مقاومت بيشتر مته و افزايش طول عمر آن می شود. البته از اين مته ها می توان برای گردبری در چوب و پلاستيک نيز استفاده نمود(شکل 2). شركت "بوش" جهت پاسخ گويی به نياز برخي کاربران به گردبرهای ارزان تر، مته های گردبر اقتصادی فلز را طراحی کرده است که اين محصول براي همه مواد (به غير از استيل) که با گردبر فلز استيل گردبري مي شوند، كاربرد دارد.

گردبر بتن

گردبرهای بتن جهت کار با دريل های ضربه ای و چکشی طراحی شده اند. بدنه اين مته ها مستحکم و در عين حال نازک است که به افزايش سرعت مته کاری بسيار کمک می کند. اين گردبرها جهت استفاده روی بتن، مصالح ساختمانی و سنگ های آهکی طراحی و ساخته شده اند. (شکل 3)

گردبر فنردار

مته های گردبر فنردار جهت گردبری در ورق های فلزی طراحی شده اند. در اين مته ها نيز از 8% آلياژ کبالت استفاده شده است که باعث توانايی اين مته در برش ورق های استيل می شود. فنر تعبيه شده در وسط اين گردبر باعث پرتاب شدن اتوماتيک صفحه بريده شده از داخل گردبر می شود که ويژگي مهمی هنگام گردبری در ورق های فلزی است. (شکل 4)

گردبر چند منظوره

از جديدترين محصولات بوش در اين بخش، مته های گردبر چندمنظوره هستند. بخش بزرگی از کاربرد مته های گردبر در چوب و ديوارهای پيش ساخته  (Dry Wall) است و اين بازار روز به روز در حال رشد است. به کمک اين مته می توان سوراخ های لازم را در محل نصب لامپ، سنسورهای دود، سيستم های آب پاش آتش خاموش کن، کليد و پريز و لوله های آب يا تهويه هوا ايجاد نمود. اگر چه عمده کاربرد اين گردبرها در چوب، ديوار پيش ساخته و مصالح ساختمانی است اما می توان آنها را روی کاشی های نرم، پلاستيک (لوله های پی وی سی، پرسپکس (Perspex)) و پلاستيک های تقويت شده فيبری نيز استفاده نمود. (شکل 5)

طبيعتاً اين گردبرها می توانند توسط  الکتريکی ها، لوله کش ها، نصاب های سيستم های تهويه هوا، دکوراتورها و نصاب های تجهيزات آشپزخانه مورد استفاده قرار گيرد.

دندانه های اين گردبر (Power Change Adapter) از جنس تنگستن کاربيد و بسيار مستحکم هستند که منجر به افزايش سرعت دريل کاری و طول عمر آنها می شود. ضمن اينکه شيارهايی که در مته تعبيه شده است به سرعت دريل کاری می افزايد. (شکل 6)

رابط جديد اين گردبرها امکان نصب گردبر و مته مرکزی را فقط با يک کليک فراهم می کند (شکل 7) اين رابط قابليت استفاده برای تمامی قطرهای اين مته را دارد و نيازی به استفاده از دو رابط برای قطرهای مختلف نيست. قطعه برش داده شده نيز با تکان دادن و کج کردن مته مرکزی به راحتی از درون مته بيرون می افتد که به افزايش سرعت کار کمک می کند (شکل 8).

            

اگر چه می توان با گردبر های فلز نيز در چوب و ديوار پيش ساخته عمل گردبری را انجام داد اما گردبرهای چندمنظوره، 10 برابر طول عمر و سرعت بيشتر نسبت به مته های فلز موجود در بازار دارند كه جهت گردبری از آن ها استفاده مي شود. به بيان ديگر گردبرهاي چند منظوره بوش متخصصان گردبری هستند.

مهرداد غفوری- مدير توسعه و بازاريابی ابزارهای برقی و متعلقات

 

 

  
  

در صورت نصب نبودن هر یک از نرم افزارهای زیر بر روی دستگاه خود،بر روی لینک کلیک نمایید و آنرا دانلود نمائید.

 

گوگل کروم فلش پلیر موزیلا pdffactory فلش پلیر Explorer
موزیلا

                               هرگونه برداشت، تقلید و تصرف از طراحی و محتویات این سایت منع قانونی دارد.                               

  
دی ان ان evoq